BEZPŁATNA wypożyczalnia dla chorych i niepełnosprawnych

      Możliwość komentowania BEZPŁATNA wypożyczalnia dla chorych i niepełnosprawnych została wyłączona

Sprzęt rehabilitacyjny i akcesoria pomagające chorym przy codziennych czynnościach – to bardzo ważne rzeczy, których często brakuje. I właśnie po to, żeby chorzy czy niepełnosprawni mieszkańcy Puław i okolic nie mieli takiego kłopotu, działa już Wypożyczalnia Sprzętu Rehabilitacyjnego.

Działa z ramienia Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Puławach, a powstała w ramach projektu „Bezpieczna Przystań”, który dofinansował Regionalny Program Operacyjny Województwa Lubelskiego. Każdy, kto jest w potrzebie, znajdzie w tej wypożyczalni między innymi wózek inwalidzki, kule łokciowe, laski ortopedyczne, krzesło toaletowe, drabinkę przyłóżkową czy podnośnik,do wypożyczenia jest także łóżko medyczne i materac zapobiegający odleżynom, poza tym także inhalatory albo koncentrator tlenu.

Wszystko można wypożyczyć bezpłatnie, na podstawie spisanej umowy użyczenia. Wypożyczalnia mieści się w Specjalistycznym Ośrodku Wsparcia w Puławach, przy ulicy Kołłątaja 64. Można się tu zgłaszać od poniedziałku do piątku, między 8.00 a 16.00. Jest też numer telefonu, pod który można zadzwonić, żeby zapytać o dostępny sprzęt: 81 458 67 72.