Bezpłatne szczepienia przeciwko grypie – dla opolskich seniorów

      Możliwość komentowania Bezpłatne szczepienia przeciwko grypie – dla opolskich seniorów została wyłączona

Wraz z jesienią zbliża się sezon grypowy. Najstarsi mieszkańcy Opola Lubelskiego ponownie mogą za darmo zabezpieczyć się przed tą chorobą i jej potencjalnymi, groźnymi powikłaniami.

Program darmowych szczepień dla seniorów będzie realizowany w tej gminie już po raz siódmy – i będzie bardziej kosztowny od poprzednich. Jak tłumaczy burmistrz Sławomir Plis, z roku na rok po prostu wzrasta liczba chętnych. Podczas pierwszej edycji tej akcji szczepionkę przyjęło ponad 200 osób, a w ubiegłym roku zgłosiło się ich już dwa razy więcej. Teraz 25 tysięcy złotych z gminnego budżetu pozwoliło kupić ponad 400 dawek szczepionki. Bardzo możliwe, że tegoroczna akcja zakończy się rekordową liczbą zaszczepionych seniorów.

Preparaty będą podawane w Powiatowym Centrum Zdrowia w Opolu Lubelskim, od poniedziałku do piątku. Każdy senior, który skończył 65 lat i mieszka w gminie Opole Lubelskie, może już umawiać się na wizytę – telefonicznie (numer: 600 416 557, czynny w dni robocze od 8.00 do 18.00) albo w rejestracji Przychodni Lekarza Rodzinnego.