Co się dzieje na puławskim placu targowym?

      Możliwość komentowania Co się dzieje na puławskim placu targowym? została wyłączona

Już prawie od roku puławskie targowisko działa na placu przy ulicy Dęblińskiej. Handlarze, a także mieszkańcy miasta i okolic odwiedzają to miejsce w wyznaczone dni targowe – i wygląda na to, że już się do niego przyzwyczaili. A niedługo czekają ich tu nowe wygody.

Jednak plac przy ulicy Dęblińskiej to teraz nie tylko miejsce handlu – jednocześnie trwają tu pewne ważne prace budowlane. Takie, po których targowisko będzie znacznie bardziej funkcjonalne i komfortowe. Powstaje tu między innymi duża wiata, pod którą zmieszczą się aż 123 stoiska handlowe.

Wszystkie prace prowadzi firma MEDIA-BUD z Lublina. Dzięki jej wysiłkom budynek socjalno-biurowy już stoi, ale potrzebne mu jeszcze wykończenie. Poza tym wykonane będą jeszcze wszystkie potrzebne instalacje, na placu pojawi się nowe oświetlenie i stosowna infrastruktura. Wszystko ma kosztować ponad 2 miliony 300 tysięcy złotych – a część tych kosztów pokryją środki unijne.

Jak zapowiadają władze miasta, zaangażowane w to przedsięwzięcie, unowocześnione puławskie targowisko ma być gotowe jeszcze w tym roku kalendarzowym.

Źródło zdjęć: UM w Puławach