Co się dzieje z bieżącą wodą w Puławach?

      Możliwość komentowania Co się dzieje z bieżącą wodą w Puławach? została wyłączona

Bywa, że woda płynąca z kranów, nie jest zupełnie przejrzysta. Latem, zwłaszcza podczas bardzo gorących dni, jest tego proste wytłumaczenie.

Jak informują “Wodociągi Puławskie”, w ostatnich dniach mieszkańcy Puław zużyli wyjątkowo dużo bieżącej wody – prawdopodobnie ma to związek z falą upałów przechodzących przez nasz region i z suszą, która dokucza roślinom. Miejskie Przedsiębiorstwo prosi, żeby mimo wszystko spróbować oszczędzać wodę – a ma ku temu ważny powód.

Gwałtowny wzrost poboru z sieci, taki jak ten odnotowany w ostatnich dniach, może mieć niepokojące skutki. Jakość wody może się pogorszyć – przez naturalny osad ze ścian wodociągów. Spółka uspokaja, że taki film biologiczny nie wpływa na skład wody. Nawet, jeśli ma ona zmieniony kolor, można ją bezpiecznie pić i wykorzystywać do dbania o higienę.

“Wodociągi Puławskie” na bieżąco reagują na zgłoszenia mieszkańców – w razie potrzeby sieć jest płukana, żeby woda mogła odzyskać właściwe zabarwienie. Spółka przeprasza za utrudnienia. Prosi też, żeby w czasie upałów w miarę możliwości podlewać przydomowe ogrody zapasami deszczówki.

Źródło informacji: MPWiK “Wodociągi Puławskie” Sp. z o.o. w Puławach