Co się zmieniło w szpitalu w Poniatowej?

      Możliwość komentowania Co się zmieniło w szpitalu w Poniatowej? została wyłączona

W miniony piątek (27 stycznia) w tej placówce spotkali się opolscy samorządowcy oraz przedstawiciele lokalnej służby zdrowia – wszyscy przybyli na zaproszenie Prezesa Zarządu Powiatowego Centrum Zdrowia Gabriela Maja.

W licznym gronie, do którego dołączył również wicewojewoda lubelski, uroczyście otwarto wyremontowane niedawno szpitalne pomieszczenia. Potrzebne zmiany przeszły wnętrza Oddziału Rehabilitacji oraz Oddziału Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu. Ale jednocześnie odnowiono też izbę przyjęć i podjazd dla karetek, które przywożą chorych do szpitala. W zmodernizowanych wnętrzach pojawiły się również nowe, specjalistyczne sprzęty medyczne.

W pokryciu kosztów dużego przedsięwzięcia pomogły rządowe dotacje – między innymi z Funduszu Inwestycji Lokalnych. Natomiast dzięki środkom z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19, zbudowano instalację sprężonego powietrza i rozbudowano instalację tlenu medycznego. Teraz szpital w Poniatowej ma dobre zaplecze do tego, żeby zadbać o pacjentów, którzy z różnych powodów cierpią na niewydolność oddechową.

Źródło informacji: UM w Poniatowej; źródło zdjęcia: LUW