Co zrobić podczas takich spotkań? Straż Miejska podpowiada

      Możliwość komentowania Co zrobić podczas takich spotkań? Straż Miejska podpowiada została wyłączona

Przełom wiosny i lata to czas, gdy dzikie zwierzęta mogą częściej pojawiać się w pobliżu miast, a nawet tuż przy naszych domowych posesjach. Na skraju lasu nietrudno zobaczyć na przykład sarny czy jelenie, ale możemy się też przygotować na to, że coraz częściej będziemy widywać pisklęta, bo trwa właśnie czas wylęgu ptaków. 

Puławska Straż Miejska przypomina, żeby podczas spotkań z dzikimi zwierzętami zachować ostrożność: najlepiej dyskretnie się wycofać i nie płoszyć takich stworzeń. Jeżeli zdarzy się, że zwierzę ma kłopoty, jeśli jest ranne, wtedy należy zareagować: o takim leśnym gościu dobrze szybko poinformować właśnie Straż Miejską. Czasem, mimo dobrych chęci, stworzeniu można zaszkodzić – dlatego lepiej wezwać na miejsce służby. Pamiętajmy też o tym, że dzikie zwierzęta mogą przenosić groźne dla człowieka choroby.

Podsumowując, bądźmy czujni i ostrożni, obserwujmy zwierzęta z szacunkiem, a w razie kłopotów sprowadzajmy dla nich pomoc. Przypominamy, że numer alarmowy do puławskiej Straży Miejskiej to 986