Czas odnowić drogę w Zarzeczu

      Możliwość komentowania Czas odnowić drogę w Zarzeczu została wyłączona

Przekazujemy dobre wieści dla kierowców z wiejskiej gminy Puławy – i wszystkich, którzy często korzystają z trasy biegnącej w pobliżu jednej z lokalnych nekropolii.

Jeszcze w tym roku kalendarzowym na lepsze zmieni się gminna droga w Zarzeczu. Gruntowny remont przejdzie odcinek liczący dokładnie 271 metrów. To trasa, która prowadzi z kościoła parafialnego do lokalnego cmentarza.

W planach jest wykonanie nowej podbudowy i położenie świeżej asfaltowej nawierzchni. Odnowiona jezdnia ma mieć 5 metrów szerokości, a na łuku drogi rozszerzy się nawet do 7,5 metra. Jak tłumaczy wójt Kamil Lewandowski, chodzi o to, by w tym rejonie można było w bezpiecznie zostawić auto. Nowością będzie również barierka, ustawiona na wysokości okolicznego przepustu. Różnicę poczują również ci, którzy będą zjeżdżać z drogi na teren cmentarza – ponieważ zjazd ma zostać na nowo wyprofilowany.

Wartość wszystkich prac to prawie 675 tysięcy złotych – ale inwestycję wesprze dofinansowanie z rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. W ubiegłym tygodniu wójt gminy Puławy odebrał już promesę w tej sprawie, z rąk wojewody lubelskiego.

Źródło informacji i zdjęcia: Kamil Lewandowski, wójt Gminy Puławy – Facebook