Wiosenna zbiórka krwi – w ten czwartek na Azotach

      Możliwość komentowania Wiosenna zbiórka krwi – w ten czwartek na Azotach została wyłączona

W ten czwartek (27 kwietnia) siedziba Dyrekcji Naczelnej puławskich Azotów będzie czekała na każdego, kto chciałby zostać krwiodawcą.

Klub Honorowych Dawców Krwi „Dar Życia”, który działa przy Grupie Azoty Puławy, zachęca wszystkich dorosłych i zdrowych mieszkańców miasta i okolic do bezinteresownej pomocy potrzebującym. Zbiórkę krwi poprowadzą jak zawsze pracownicy lubelskiego Regionalnego Centrum Krwiodawstwa – i ponownie na kilka godzin zajmą salę konferencyjną nr 16. Akcja zacznie się o 8:30 i potrwa do wczesnego popołudnia.

W czwartkowej zbiórce w pierwszej kolejności wezmą udział ci, którzy wcześniej zgłoszą się do organizatorów. Żeby się zapisać, wystarczy wysłać wiadomość SMS ze swoim imieniem i nazwiskiem pod numer 609 933 998. Po godzinie 12:00 krew będą mogli oddać również ci, których nie będzie na liście uczestników, ale mimo tego zechcą dołączyć do akcji.

Dodajmy, że w zapasach krwi, których pilnie strzeże Lubelskie Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, aktualnie najbardziej brakuje grup B i 0 RhD(-). Ale oczywiście każdy dar krwi jest równie cenny – bo wszystkie zapasy trzeba na bieżąco uzupełniać.

Źródło informacji: Klub HDK “Dar Życia” przy Grupie Azoty Puławy