Czy Puławy zostaną Rowerową Stolicą Polski? MOSiR pomaga!

      Możliwość komentowania Czy Puławy zostaną Rowerową Stolicą Polski? MOSiR pomaga! została wyłączona

To będzie zależało już od samych puławian, jeśli zaangażują się w kręcenie kilometrów dla naszego miasta. Sami, albo w towarzystwie uczestników specjalnych rajdów rowerowych.

Puławy dołączyły w tym roku do ogólnopolskiego konkursu, który zadebiutował w ubiegłym roku, a został wymyślony w Bydgoszczy. Jego idea jest prosta: chodzi o zmotywowanie mieszkańców poszczególnych miast do jak najczęstszej jazdy na rowerze. Tegoroczna edycja potrwa jeszcze do 16 sierpnia. Później wszystkie kilometry przejechane przez uczestników zostaną zsumowane – i w ten sposób we wrześniu okaże się, które miasto zostanie Rowerową Stolicą Polski.

Każdy może się przyłączyć do tej rywalizacji i pomóc Puławom w zdobyciu Pucharu Rowerowej Stolicy Polski. Wystarczy zainstalować na swoim smartfonie bezpłatną aplikację, która zarejestruje trasy rowerzystów i pomoże liczyć przejechane kilometry. Swoje miasto można wspierać bez względu na to, gdzie na co dzień jeździ się na rowerze – liczy się deklaracja złożona poprzez aplikację na początku sportowej zabawy.

Nad całym wydarzeniem honorowy patronat objęła Polska Organizacja Turystyczna, a w naszym mieście akcja ma też patronat Prezydenta Miasta Puławy. Wspiera ją także Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, który zorganizuje jeszcze dwa specjalne rajdy rowerowe, pod hasłem “Kręcimy dla Puław”. Najbliższy odbędzie się w niedzielę 19 lipca, a kolejny – ostatniego dnia akcji, czyli 16 sierpnia. Żeby dołączyć do tych wypraw, wystarczy w dniu rajdu zjawić się o godzinie 10.00 przed puławską halą sportową.

Źródło plakatu: Urząd Miasta w Puławach