Czym dzisiaj oddychają mieszkańcy Puław?

      Możliwość komentowania Czym dzisiaj oddychają mieszkańcy Puław? została wyłączona

Puławianie mają możliwość obserwowania w czasie rzeczywistym jakości powietrza, dzięki działającemu w mieście systemowi Airly. Dodatkowo Straż Miejska dysponuje urządzeniami umożliwiającymi pomiar w każdym punkcie Puław.

Obserwując stronę airly.eu możemy zobaczyć, że jakość dzisiejszego powietrza w Puławach jest na bardzo niskim poziomie. Komunikaty mówią, że jest fatalnie i zalecają np. aby zostawić własne auto na parkingu lub w garażu i przesiąść się do komunikacji miejskiej. Poprawie sytuacji nie sprzyja gęsta mgła i minimalny wiatr, który rozwiałby zawieszone pyły.

Od wiaduktu na ulicy Partyzantów, przez Centrum, Osiedle Leśna, Kołłątaja po Wólkę Profecką – jakość powietrza jest na prawdę zła, to nie jest dzień na spacer z dziećmi. Jeszcze gorzej jest na Włostowicach. Tu normy pyłów pm10 przekroczone są aż o 264%. Mieszkańcy tej części miasta powinni unikać spacerów, a wyjście ograniczyć do niezbędnego minimum.

Pomiary dokonywane są o różnych porach dnia. Na jakość powietrza ma wpływ zarówno czynnik ludzki jak i pogoda. W przypadku stwierdzenia znacznego zadymienia lub przekroczenia norm zanieczyszczeń w badanym powietrzu funkcjonariusze Straży Miejskiej dokonują kontroli spalania w domowych instalacjach grzewczych. Stwierdzenie spalania odpadów może skutkować pouczeniem, mandatem od 20 zł do 500 zł lub karą grzywny do 5000 zł.

 

(fot. pixabay.com)