Do tutejszego Urzędu znowu można przyjść – ale pod pewnymi warunkami

      Możliwość komentowania Do tutejszego Urzędu znowu można przyjść – ale pod pewnymi warunkami została wyłączona

Kazimierski Urząd Miasta powoli wznawia bezpośrednią obsługę swoich interesantów.

Od dziś (29 kwietnia), mieszkańcy miasta i gminy Kazimierz Dolny mogą osobiście przyjść do Urzędu, żeby załatwić sprawy związane z ewidencją ludności, odebrać akty stanu cywilnego albo dowody osobiste. Można przyjść także po to, żeby zrobić opłaty albo w sprawach usuwania drzew czy krzewów. Jednak każda taka wizyta musi być wcześniej umówiona telefonicznie, w każdym przypadku będzie podjęta decyzja, czy bezpośrednia wizyta w urzędzie jest rzeczywiście potrzebna. Dzwonić można pod numer: 81 88 10 212, po chwili zostanie się przekierowanym do odpowiedniego pracownika.

A już będąc na miejscu, trzeba pamiętać o koniecznych środkach bezpieczeństwa: w biurowym pomieszczeniu Urzędu Miasta mogą przebywać maksymalnie dwie osoby, a każda musi mieć na twarzy maseczkę ochronną, pamiętać o higienie rąk i zachowywaniu bezpiecznych odległości od innych.

Władze Kazimierza Dolnego przypominają, że w dalszym ciągu większość spraw urzędowych można załatwić elektronicznie albo korespondencyjnie. Szczegółowe informacje na temat pracy Urzędu Miasta są zamieszczone na stronie internetowej kazimierskiej gminy.