Kolejne zielone światło dla zielonych źródeł energii

      Możliwość komentowania Kolejne zielone światło dla zielonych źródeł energii została wyłączona

Odnawialne źródła energii będą mogły się zadomowić w nałęczowskich gospodarstwach domowych. Ta gmina znalazła się w gronie samorządów, które dostaną w tym roku unijne dofinansowanie na realizację inwestycji związanych właśnie z zieloną energią.

Wszystkie złożone projekty rozpatrywane były przez Zarząd Województwa Lubelskiego – pozytywnie zaopiniowano 86 projektów, a wśród nich także ten nałęczowski. Warto zaznaczyć, że ten wniosek zdobył maksymalną ilość punktów, a to znaczy że uznano go za zasadny i dobrze umotywowany.

Tym sposobem ponad 2 miliony złotych trafi do gminy Nałęczów i pomoże przeprowadzić ważne zadania, związane z montowaniem takich instalacji jak kolektory słoneczne do podgrzewania wody, panele fotowoltaiczne do produkcji energii elektrycznej i piece na biomasę, wykorzystywane przy centralnym ogrzewaniu.

W drugiej połowie tego roku gmina podpisze umowę z Urzędem Marszałkowskim i zacznie szukać wykonawców dla tych planowanych prac. Jednocześnie, mieszkańcy którzy zgłosili się do projektu, będą na bieżąco informowani o tym, jak postępuje cały projekt.