UWAGA! Grzyby – które zbierać, a których nie?

      Możliwość komentowania UWAGA! Grzyby – które zbierać, a których nie? została wyłączona

Sezon grzybobrania już w pełni – chętnie wybieramy się na małe wycieczki do naszych lasów, żeby znaleźć w nich jak najwięcej smacznych grzybów. Jednak zanim wybierzemy się na taką wyprawę, upewnijmy się, że wiemy czego szukać: bo nie każdy grzyb jaki znajdziemy w leśnym runie, będzie mógł się stać smacznym i pożywnym posiłkiem.

Każdy, kto chciałby zasięgnąć cennych wskazówek od specjalistów, powinien jutro albo pojutrze odwiedzić Opolskie Centrum Kultury – zostanie tam zorganizowana dwudniowa wystawa świeżych grzybów. Będzie można dokładnie obejrzeć, jak wyglądają rozmaite gatunki – te jadalne i te niejadalne. Będzie też okazja żeby dobrze przyjrzeć się trującym grzybom, upewnić się że rozpoznamy je także w lesie i pod żadnym pozorem nie zabierzemy do domu. Ta wystawa to już doroczna tradycja – co roku Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna przygotowuje tę ekspozycję, a jej pracownicy służą też gościom profesjonalnymi radami.

I we wtorek, i w środę, wystawa grzybów będzie otwarta między 9.00 a 15.00 – w tym czasie będzie można obejrzeć grzyby, a także porozmawiać z certyfikowanym grzyboznawcą i klasyfikatorem grzybów. Wstęp i udzielane porady będą bezpłatne.

 

Nie znaleziono galerii.

 

Źródło plakatu: http://www.ockopolelubelskie.pl/pl/news/wystawa-grzyb-w-8-9-pa-dziernika-2019-w-ock