Dzienny Dom Pomocy ponownie otworzy drzwi, ale jeszcze nie teraz. Znamy nową datę

      Możliwość komentowania Dzienny Dom Pomocy ponownie otworzy drzwi, ale jeszcze nie teraz. Znamy nową datę została wyłączona

Zaplanowane na dzisiaj przyjęcie uczestników Dziennego Domu Pomocy dla Osób Starszych w Puławach zostało przesunięte na następny tydzień, dokładnie na ósmy dzień czerwca.

Jak już informowaliśmy, ta placówka na początku ubiegłego tygodnia zaczęła przygotowywać się na ponowne przyjęcie swoich podopiecznych. Zakładano, że już dziś będzie mogła zaprosić ich w swoje progi, jednak okazało się, że termin trzeba zmienić. Nadal trwają prace nad procedurami dotyczącymi działalności placówki, zgodnymi z wytycznymi Ministerstw i Głównego Inspektora Sanitarnego oraz wdrożeniem wszystkich zaleceń i rekomendacji dotyczących bezpieczeństwa.

Pracownicy Dziennego Domu Pomocy dla Osób Starszych nawiążą z każdym uczestnikiem indywidualny kontakt telefoniczny: przekażą konkretne informacje dotyczące wznowienia działalności i funkcjonowania Ośrodka.

Przypomnijmy, że DDPOS to miejsce, w którym seniorzy i osoby wymagające opieki, spędzają czas na terapeutycznych, aktywizujących i rehabilitacyjnych zajęciach. Każdego dnia mają tu zapewnione wyżywienie i 8-godzinną pomoc pracowników placówki. W puławskim Domu Pomocy, który ma siedzibę przy ulicy Kołłątaja, takie wsparcie znajduje 30 osób.