Gdzie w naszym regionie zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy?

      Możliwość komentowania Gdzie w naszym regionie zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy? została wyłączona

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała po raz 31. – i ponownie także w naszym regionie. A mieszkańcy chętnie wsparli szczytny cel charytatywny.

Na pograniczu Mazowsza i Lubelszczyzny koordynacją akcji zajęło się trzynaście sztabów. Zorganizowano je kolejno w: Baranowie, Dęblinie, Józefowie nad Wisłą, Karczmiskach, Kazimierzu Dolnym, Nałęczowie, Opolu Lubelskim, Puławach, Rykach, Stężycy, Garbatce-Letnisku, Kozienicach i Zwoleniu. Często jednak zaplanowane wydarzenia ogarniały jeszcze pobliskie miejscowości – przykładowo, sztab puławski prowadził swoje działania także w Janowicach czy w Końskowoli.

Wszędzie tam można było spotkać wolontariuszy z puszkami i wziąć udział w specjalnie przygotowanych atrakcjach. Już wiadomo, że w samych Kozienicach do puszek zebrano prawie 78 tysięcy złotych, co jest lokalnym rekordem. Ze względu na to, że pieniądze gromadzono również dzięki licytacjom, zliczanie pełnych wyników może potrwać nawet kilka dni.

Jak informuje Fundacja WOŚP, w całej Polsce udało się wczoraj zebrać ponad 154 miliony złotych. A tegoroczny cel tej publicznej zbiórki to doposażenie polskich szpitali w urządzenia, które usprawnią diagnozowanie sepsy. Taka niekontrolowana, gwałtowna reakcja na zakażenie może prowadzić nawet do śmierci, dlatego szybkie rozpoznanie tego zdrowotnego problemu ma kluczowe znaczenie.

Źródło zdjęcia: WOŚP