Wisła Puławy po pierwszym zimowym sparingu – i z kolejnymi zmianami w kadrze

Możliwość komentowania Wisła Puławy po pierwszym zimowym sparingu – i z kolejnymi zmianami w kadrze została wyłączona

Piłkarze Wisły Puławy mają już za sobą pierwszy zimowy mecz kontrolny. Sparing rozegrano w minioną sobotę (28 stycznia) w Nowej Wsi, a rywalem wiślaków była Stal Rzeszów. Trener Pawlak zdecydował się na grę dwiema jedenastkami oraz na przetestowanie młodzieżowców.

W pierwszej połowie najlepsze sytuacje mieli Dawid Retlewski oraz Maciej Kona. Strzał pierwszego został zablokowany, a drugi pomylił się o centymetry. Kolejna szansa nadarzyła się w 70. minucie, ale nie wykorzystał jej Adrian Paluchowski. Najskuteczniejszy okazał się Kamil Kargulewicz, który niedawno dołączył do puławskiego zespołu – strzelił bramkę dla Wisły w 78. minucie, wykorzystując błąd bramkarza. Przeciwnicy jednak wyrównali ten wynik i sparing zakończył się remisem 1:1.

Kolejny mecz kontrolny rozegra się już w Puławach – w najbliższą sobotę (4 lutego) wiślacy podejmą trzecioligowy zespół KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.

Dodajmy, że w sobotnim sparingu wziął udział kolejny zawodnik, który dopiero niedawno podpisał umowę z puławskim klubem. To Robert Janicki – 25-letni wychowanek Lecha Poznań, który ma na swoim koncie udział w rozgrywkach pierwszej ligi i ekstraklasy. Gra w ataku – a z zawartej umowy wynika, że będzie wspierał ofensywę wiślaków do końca przyszłego sezonu, 2023/2024.

Źródło informacji i zdjęć: KS Wisła Puławy