Grasz w szachy albo w warcaby? Może właśnie ty wygrasz turniej!

      Możliwość komentowania Grasz w szachy albo w warcaby? Może właśnie ty wygrasz turniej! została wyłączona

Dzieci i młodzież z naszego regionu mogą już planować swój odpoczynek, który potrwa od 10 do 21 lutego.

O to, żeby w te dni nigdzie nie wkradła się nuda, dbają już między innymi różne kulturalne ośrodki w mazowieckich powiatach, ale nie tylko – bo również lokalne samorządy. W powiecie zwoleńskim gmina Policzna przygotowuje już ciekawą atrakcję dla miłośników gier logicznych i planszowych. I dzieci, i wszyscy mieszkańcy gminy, którzy będą mieć wolne przedpołudnie w czwartek, 20 lutego, będą mogli tego dnia zmierzyć się w pojedynkach szachowych albo zagrać wspólnie w warcaby.

To będzie już osiemnasty turniej tego rodzaju, przygotowywany przez władze gminy, Zespół Placówek Oświatowych Policzna i Zespół Szkolno-Przedszkolny w Czarnolesie.

Żeby wziąć udział w tej zabawie i powalczyć o tytuł mistrza szachów albo warcabów, trzeba już wcześniej zgłosić się do tych zawodów – a żeby się zapisać, wystarczy przyjść do Świetlicy Gminnej, czyli tam gdzie odbędzie się sam turniej. Uczniowie mogą też zgłaszać się przez swoich nauczycieli w-fu. Lista uczestników zostanie zamknięta 12 lutego, czyli dokładnie za tydzień.