Jak mogłyby wyglądać polskie monety za sto lat?

      Możliwość komentowania Jak mogłyby wyglądać polskie monety za sto lat? została wyłączona

Na takie pytanie odpowiedzą dzieci, które wezmą udział w  specjalnym konkursie plastycznym, ogłoszonym przez Ministerstwo Finansów.

“Polski złoty ma sto lat” – mówi tytuł tego konkursu – a zadaniem młodych uczestników jest przewidzenie, jak polska moneta może wyglądać w przyszłości, za kolejne sto lat. Dofinansowanie, które pomoże przeprowadzić cały ten projekt, dostała od Narodowego Banku Polskiego gmina Poniatowa – a to znaczy, że uczniowie klas czwartych i piątych z poniatowskich szkół mogą już przygotowywać swoje prace. Organizatorzy czekają na przestrzenne projekty, przygotowane w 5-osobowych grupach. Ten konkurs ma z jednej strony rozwinąć kreatywność dzieci, a z drugiej – pomoże im poznać historię polskiego złotego, tego jak wyglądały polskie monety w przeszłości.

Szkoły mogą zgłaszać uczniowskie projekty do 31 stycznia. Na laureatów czekają nagrody, ale absolutnie wszyscy uczestnicy pojadą na wycieczkę do Warszawy, żeby zwiedzić Centrum Pieniądza NBP im. Stanisława Skrzypka. Szczegółowy regulamin konkursu i wzory kart zgłoszeniowych można znaleźć na stronie internetowej gminy Poniatowa.