Jak wygląda mrówkolew? Trwa konkurs plastyczny dla dzieci

      Możliwość komentowania Jak wygląda mrówkolew? Trwa konkurs plastyczny dla dzieci została wyłączona

Sytuacja epidemiczna sprawia, że naprawdę warto w najbliższym czasie zostać w domu – ale siedzenie w czterech ścianach nie musi oznaczać nudy. Przypominają o tym także ośrodki kulturalne w naszym regionie – a wśród nich jest Muzeum Nadwiślańskie, które przygotowało specjalną atrakcję dla najmłodszych.

Wszystkie dzieci, które mają bujną wyobraźnię i lubią spędzać czas na rysowaniu, mogą wziąć udział w konkursie plastycznym. Wyzwanie polega na narysowaniu mrówkolwa – i to bardzo ważne, żeby mali uczestnicy namalowali to zwierzę tak, jak podpowiada im wyobraźnia. 

Zdjęcia gotowych rysunków trzeba przesłać pocztą elektroniczną do Oddziału Przyrodniczego Muzeum Nadwiślańskiego do 29 marca, czyli do najbliższej niedzieli – na adres przyrodnicze@mnkd.pl.

Pracownicy oddziału wybiorą trzy najlepsze ich zdaniem prace i te zostaną nagrodzone. Ale to nie wszystko, bo już w poniedziałek i wtorek (30 i 31 marca) wszystkie nadesłane prace pojawią się na facebookowym profilu i tam odbędzie się kolejne głosowanie – trzy prace, które dostaną najwięcej polubień, także otrzymają nagrody.

Szczegóły na temat konkursu „Czy kto widział MRÓWKOLWA?” są na Facebooku Muzeum Nadwiślańskiego.