Jutro Bonowski Piknik Rodzinny – co to za okazja?

      Możliwość komentowania Jutro Bonowski Piknik Rodzinny – co to za okazja? została wyłączona

W tę sobotę mieszkańcy naszego regionu będą mogli dowiedzieć się więcej na temat przedwojennej historii naszego regionu. Umożliwi im to Bonowski Piknik Rodzinny, który zostanie zorganizowany przez Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie.

Jak już informowaliśmy, dęblińskie muzeum jest zaangażowane w projekt oznaczania historycznego Dęblińskiego Węzła Lotnisk – a właśnie jutro (20 maja) stosowna tablica zostanie odsłonięta w Bonowie. Kilka dekad temu, pod koniec lat 30. XX wieku, planowano urządzić tam poligon lotniczy (z myślą o potrzebach Centrum Wyszkolenia Oficerów Lotnictwa w Dęblinie). Te plany doprowadziły do wysiedlenia tamtejszej wsi. Sobotni piknik ma być okazją do spotkania potomków wysiedlonych przed laty mieszkańców.

Odsłonięciu tablicy będzie towarzyszyło wiele opowieści i wspomnień. Zebrani posłuchają o historii Bonowa, który istniał na terenie obecnej gminy Puławy przez 170 lat. Dowiedzą się, jakie plany snuto względem tego miejsca. Zaplanowano też dodatkowe atrakcje – takie jak muzyczny występ zespołu Dywizjon z Ogólnokształcącego Liceum Lotniczego w Dęblinie.

Uczestnicy pikniku mogą dotrzeć na miejsce jednośladami – Rodzinny Rajd Rowerowy wyruszy z Gołębia, z parkingu przy kościele pw. św. Floriana i św. Katarzyny, o godzinie 14.00. Natomiast o 14:20 z tego samego miejsca wyjedzie autobus dowożący na piknik pozostałych uczestników.

Źródło informacji: MSP w Dęblinie; źródło zdjęcia: baza Pixabay