Wyłudzał pieniądze metodą “na wypadek” – wkrótce za to odpowie

      Możliwość komentowania Wyłudzał pieniądze metodą “na wypadek” – wkrótce za to odpowie została wyłączona

W ręce kryminalnych z lubelskiej komendy wojewódzkiej wpadł mężczyzna, który brał udział w wyłudzaniu pieniędzy od seniorów. Zgromadził w ten sposób małą fortunę.

Jak się okazało, 59-latek działał w różnych polskich miastach – ale to oszukana staruszka z Lublina precyzyjnie opisała podejrzanego policji. 83-latka przekazała mu 30 tysięcy złotych, bo uwierzyła że takiej pomocy potrzebuje jej wnuk, który rzekomo spowodował wypadek i przez to może trafić do więzienia.

Teraz taka perspektywa rysuje się przed przyłapanym na gorącym uczynku oszustem. Kryminalni, którzy wpadli na jego ślad, zatrzymali go w Nowym Targu – tuż po tym, jak odebrał tam kolejne pieniądze, wyłudzone od tamtejszego seniora. W samochodzie podejrzanego mundurowi znaleźli w sumie 113 tysięcy złotych.

Podejrzany to 59-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego. Nie miał wcześniej kłopotów z prawem – ale z ustaleń lubelskich śledczych, poczynionych w ostatnich dniach wynika, że mężczyzna może mieć na swoim koncie więcej przestępstw związanych z okradaniem seniorów. Prokuratura wnioskuje o tymczasowy areszt.

Źródło informacji i zdjęcia: KWP w Lublinie