Jak doszło do pożaru pensjonatu w Nałęczowie?

      Możliwość komentowania Jak doszło do pożaru pensjonatu w Nałęczowie? została wyłączona

W minioną sobotę (20 maja) do uzdrowiskowego miasteczka przyjechało aż 28 zastępów straży pożarnej. Walka z żywiołem trwała przez kilkanaście godzin.

Ogień zauważono na poddaszu obiektu przy ulicy Kolejowej wczesnym sobotnim rankiem – puławska komenda PSP otrzymała zgłoszenie o 6:39. Mimo wczesnej pory, goście, pracownicy i właściciele bezpiecznie opuścili budynek, jeszcze zanim rozpoczęła się akcja gaśnicza – nikt nie został poszkodowany.

Wkrótce, pod pensjonatem zaczęły się pojawiać kolejne jednostki PSP i OSP z powiatów puławskiego, opolskiego i lubelskiego. Z ogniem walczyło ponad stu strażaków – opanowali sytuację w ciągu 5 godzin, ale dogaszanie pożaru trwało do sobotniego wieczora.

Szkody materialne są duże – spaliło się drewniane poddasze i dach budynku. Wczoraj (21 maja) na miejscu zdarzenia zaczęła już działać policyjna grupa dochodzeniowo-śledcza. W oględzinach brał udział biegły z zakresu pożarnictwa – to przede wszystkim jego opinia pomoże ustalić, jakie były przyczyny pożaru nałęczowskiego pensjonatu.

Źródło informacji i zdjęcia: KPP w Puławach, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Puławach – Facebook