KAZIMIERZ DOLNY: Lata dwudzieste i lata trzydzieste „ożyją” w ten weekend

      Możliwość komentowania KAZIMIERZ DOLNY: Lata dwudzieste i lata trzydzieste „ożyją” w ten weekend została wyłączona

Okazja do podróży w czasie nadarzy się dzięki „Retro-Piknikowi”, którego głównym organizatorem jest Muzeum Nadwiślańskie.

Tej sentymentalnej podróży w czasie będą patronować wątki literackie, zaczerpnięte między innymi z twórczości Marii Kuncewiczowej. Jedną z bohaterek „Retro-Pikniku” będzie bowiem Ewa Wiśniewska – aktorka, która przed laty zagrała główną rolę w ekranizacji „Cudzoziemki”. Spotkanie z artystką, podczas którego odczyta ona fragmenty powieści, odbędzie się w tę niedzielę, w restauracji „Stara Łaźnia”, o godzinie 17.00. Jednak lista przygotowanych wydarzeń rozpocznie się już w sobotę – tego dnia będzie można wziąć udział w spacerze literackim przez Kazimierz Dolny, a także pobawić się na „Retro-potańcówce”: w stylizacjach z okresu dwudziestolecia międzywojennego i wśród szlagierów z tamtych lat. W niedzielę pojawi się także okazja, by posłuchać, jak o małżeństwie Kuncewiczów opowiada Danuta Sękalska, która przygotowuje monografię o Marii Kuncewiczowej.

Szczegółowy program Retro Pikniku można znaleźć na stronie internetowej Muzeum Nadwiślańskiego, a także na jego facebookowym profilu.

Źródło zdjęcia: materiał dostarczony przez Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym. Fotografia przedstawia Marię i Jerzego Kuncewiczów na tarasie Willi pod Wiewiórką.