Kiedy obejrzymy wystawy w Muzeum Badań Polarnych?

      Możliwość komentowania Kiedy obejrzymy wystawy w Muzeum Badań Polarnych? została wyłączona

Wielu mieszkańców Puław, a nawet całego regionu, czeka na możliwość zwiedzenia ekspozycji przygotowywanej przez Muzeum Badań Polarnych. Ta instytucja to ewenement na skalę kraju, dlatego też zgromadzone eksponaty będą wyjątkowe.

Jednostka niedawno została w pełni powołana do życia – pod umową podpisali się m.in. minister kultury i marszałek województwa lubelskiego. Ale należy wyjaśnić, że muzeum nie uda się stworzyć z dnia na dzień. W tym przypadku, mnóstwo zbiorów znajduje się w rękach polarników, którzy chętnie i sukcesywnie przekazują je do nowego muzeum. Wyjaśnia Andrzej Piotrowski, dyrektor Muzeum Badań Polarnych w Puławach:

 

Jedna z wystaw będzie pokazywała piękno unikalnego krajobrazu polarnego. Druga natomiast wyjaśni, dlaczego to Puławy zostały wybrane na siedzibę takiego muzeum i jak bardzo nasz region wpływał na odkrycia i badania polarne. Wszystko jest w trakcie przygotowania, ale najpewniej już od przyszłego miesiąca będziemy mogli podziwiać efekty prac – bez dodatkowych opłat czy biletów.

Źródło zdjęcia: Muzeum Badań Polarnych w Puławach – Facebook