Sportowe remonty w powiecie zwoleńskim!

      Możliwość komentowania Sportowe remonty w powiecie zwoleńskim! została wyłączona

Ponad pół miliona złotych trafi do tej części naszego regionu – wszystkie te środki pomogą unowocześnić lokalne obiekty sportowe. Taką sumę stworzy kilka dotacji, udzielonych z budżetu województwa mazowieckiego, w ramach dorocznej pomocy w tej dziedzinie.

W tym roku konkurencja była spora – o te celowe dofinansowania złożono rekordową ilość wniosków z całego Mazowsza. Zwoleńskim samorządom się poszczęściło. Wśród beneficjentów jest gmina Policzna, w której dofinansowanie pomoże wyremontować lokalne boisko. To także gmina Kazanów, która otrzymała środki na odnowienie trybun na swoim stadionie sportowym.

W Zwoleniu dzięki wsparciu dotacji uda się zrealizować dwie inicjatywy. Pierwsza to gruntowny remont starej sali gimnastycznej przy Zespole Szkół Rolniczo-Technicznych. Ten obiekt ma już ponad ćwierć wieku, a nie przechodził jeszcze żadnej modernizacji. Teraz zaplanowano więc ocieplenie, odnowienie elewacji, wymianę wszystkich instalacji, montaż fotowoltaiki, a nawet naprawy najbliższego otoczenia sali. W tym wypadku wsparcie 200 tysięcy złotych z mazowieckiego budżetu to nie wszystko – w tej modernizacji pomoże jeszcze hojna dotacja z Funduszu Inwestycji Lokalnych, w wysokości 680 tysięcy złotych.

Druga zwoleńska inwestycja dotyczy okolic tutejszego zalewu. Na terenie kompleksu wypoczynkowego powstanie zupełnie nowa ścieżka sportowo-rekreacyjna. Mieszkańcy mogą spodziewać się nowych urządzeń, które pomogą odpocząć aktywnie w plenerze.