Kolej dla Kozienic – jak powinna wyglądać?

      Możliwość komentowania Kolej dla Kozienic – jak powinna wyglądać? została wyłączona

Kozienice chcą zbudować linię kolejową – taką, która otworzy miastu drogę żelazną do Warszawy. Starania trwają od ponad roku, a teraz do snucia planów są zaproszeni także mieszkańcy gminy.

Trwa drugi etap Programu Kolej Plus. To dzięki niemu można powalczyć o zgodę i dotację na wielką kolejową inwestycję, Jeszcze w tym roku kalendarzowym gmina musi przedstawić konkretny projekt, szczegółowo opisujący zamiary Kozienic. Studium planistyczno-prognostyczne nowego połączenia kolejowego już powstaje, ale zanim zostanie zatwierdzone i dołączone do wniosku, gmina chce skonsultować pomysły z mieszkańcami.

W następny czwartek, czyli 4 listopada, o 16.30 odbędzie się specjalna wideokonferencja – wtedy każdy będzie mógł przedstawić własne uwagi albo sugestie. Żeby wziąć udział w takim wirtualnym spotkaniu, trzeba najpóźniej 3 listopada elektronicznie zgłosić się do organizatorów – wysyłając wiadomość elektroniczną na adres: konsultacje@bbf.pl. W zamian dostanie się link do telekonferencji, a także szczegółowe informacje na temat kozienickiego projektu.