Kolejny raz ocalą poświąteczne choinki!

      Możliwość komentowania Kolejny raz ocalą poświąteczne choinki! została wyłączona

Czy niepotrzebne już drzewka muszą trafić na śmietnik? Jeśli są w dobrym stanie – niekoniecznie. Lubelski ratusz ma dla nich pewien plan.

W czasie świąt Bożego Narodzenia upiększały domowe wnętrza, rozsiewały wokół zapach lasu i sugerowały, gdzie należy położyć prezenty. Niestety nadchodzi taki czas, gdy trzeba zdjąć wszystkie ozdoby i pożegnać się z zieloną dekoracją. Ale to rozstanie nie musi być definitywne.

Wydział Zieleni i Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta w Lublinie po raz kolejny ogłasza zbiórkę drzewek, które wypełniły już swoje świąteczne przeznaczenie. Te, które są w dobrej formie, wczesną wiosną zostaną zasadzone na terenie miasta.

Żywe choinki można dostarczać do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów w Lublinie, który jest czynny od poniedziałku do piątku między 10.00 a 18.00. Pracownicy punktu natychmiast ocenią, czy choinka nadaje się do posadzenia, sprawdzając między innymi stan korzeni. Ta lubelska zbiórka potrwa do 10 lutego.

Większe szanse na przyjęcie mają te rośliny, które były regularnie podlewane i nie przebywały w zbyt nagrzanych pomieszczeniach. Jak podpowiadają organizatorzy akcji, na początek drzewko warto “zahartować” – po rozebraniu warto przenieść je do chłodniejszego pomieszczenia niż ciepły pokój dzienny.

Choinki będzie można wystawiać również przed swoją posesję, tak jak wszystkie inne odpady wielkogabarytowe – o szczegółach przeczytacie TUTAJ.

Żródło informacji i zdjęcia: UM w Lublinie