Stworzył śmiertelne zagrożenie na drodze!

      Możliwość komentowania Stworzył śmiertelne zagrożenie na drodze! została wyłączona

Puławscy policjanci wnioskują o areszt dla mężczyzny, który po pijanemu doprowadził do wypadku drogowego. Jak ustalili, sprawca w ogóle nie powinien wsiadać za kierownicę.

W miniony wtorek (10 stycznia) 57-latek jechał samochodem puławską drogą powiatową, z Celejowa do Końskowoli. W miejscowości Stary Pożóg nagle zjechał na przeciwny pas ruchu – i zderzył się czołowo z innym autem osobowym, nadjeżdżającym przeciwnym pasem ruchu. Drugim samochodem kierowała 57-letnia mieszkanka gminy Wąwolnica. Zarówno ona, jak i sprawca wypadku, trafili do szpitala. Wiadomo, że mężczyzna nie odniósł poważnych obrażeń.

Jak ustalili policjanci, w czasie zderzenia kobieta była trzeźwa, natomiast 57-latek miał we krwi ponad 2 promile alkoholu. Ale nie powinien wsiadać za kierownicę również z innego powodu. W przeszłości wyrok sądu nałożył na niego dożywotni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a mundurowi są zdania, że powinien pozostać w nim dłużej, w ramach środka zapobiegawczego.

Źródło informacji i zdjęcia: KPP w Puławach