Kręcisz filmy? To konkurs dla ciebie!

      Możliwość komentowania Kręcisz filmy? To konkurs dla ciebie! została wyłączona

Pod koniec lutego w Opolu Lubelskim odbędzie się 14. edycja Festiwalu Kina Offowego FILMOFFO. To będzie gratka dla miłośników kina niezależnego – i przyciągnie ich do naszego regionu z różnych zakątków kraju.

Główną atrakcją festiwalu będzie część konkursowa. To wielka szansa dla niezależnych filmowców, żeby przedstawili publiczności swoje autorskie nagrania. Twórcy niekomercyjnych filmów ponownie zawalczą o statuetkę złotego jeża i nagrodę pieniężną w wysokości tysiąca złotych. Zwycięzcę wybierze publiczność – dlatego widzowie mogą szykować się do ról jurorów.

Nabór do tego konkursu już ruszył – i potrwa do 27 stycznia, czyli do ostatniego piątku tego miesiąca. Jeden uczestnik może zgłosić tylko jeden film, a ten nie może trwać dłużej niż 30 minut. Przyjmowane są produkcje fabularne, dokumentalne, animowane, studenckie i amatorskie. Rejestracja odbywa się wirtualnie. Pełny regulamin i karta zgłoszeniowa są zamieszczone na stronie internetowej opolskiego ratusza – kliknij TUTAJ.

Dodajmy, że wrażenia i emocje związane z konkursem głównym to nie wszystko, co czeka miłośników kina niezależnego. Każda edycja Festiwalu FILMOFFO to także koncerty muzyki alternatywnej i różne wydarzenia towarzyszące, takie jak warsztaty czy wystawy. Z każdym rokiem formuła festiwalu rozwija się, można więc spodziewać się niespodziewanego. Nowa odsłona tej kulturalnej imprezy nadejdzie 24 i 25 lutego – o szczegółach będziemy jeszcze informować.

Dodajmy, że pomysłodawcą i współorganizatorem festiwalu jest nieformalna grupa SORRY FILM POLSKA, a w przygotowaniu wydarzenia pomagają władze Opola Lubelskiego i tamtejsze centrum kultury (OCK).

Źródło informacji: UM w Opolu Lubelskim