Kolizja z finałem w stawie – w Starej Wsi

      Możliwość komentowania Kolizja z finałem w stawie – w Starej Wsi została wyłączona

Niebezpiecznie skończyła się kolizja, do jakiej doszło we wtorkowe popołudnie (14 lutego) w miejscowości Stara Wieś. Na szczęście nie stało się nic złego.

Na drodze powiatowej z Końskowoli do Skowieszyna zderzyły się dwa samochody osobowe, jadące tym samym pasem. Jak ustalili puławscy policjanci, sprawcą był 31-letni mieszkaniec gminy Puławy – mężczyzna jechał zbyt szybko i w pewnej chwili najechał na tył innego pojazdu. Chwilę później jego auto stoczyło się do pobliskiego stawu.

Zdarzenie wyglądało groźnie, ale kierowca samodzielnie wydostał się na zewnątrz. Wiadomo też, że nie odniósł poważnych obrażeń. Jednak żeby wyciągnąć samochód na brzeg, niezbędna była pomoc strażaków – interweniowali druhowie z Puław, Końskowoli i Witowic.

Gdy doszło do kolizji, 31-latek był nietrzeźwy, miał we krwi 1,5 promila alkoholu – dlatego policjanci natychmiast zatrzymali jego prawo jazdy. Wkrótce mężczyzna odpowie przed sądem za jazdę po pijanemu.

Grozi mu kara nawet 2 lat więzienia, może też dostać zakaz kierowania pojazdami. Na pewno czekają go konsekwencje finansowe, związane z wpłaceniem świadczenia na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej – a stawki wynoszą od 5 do 60 tysięcy złotych.

Źródło informacji: KPP w Puławach; źródło zdjęcia: OSP Końskowola