KORONAWIRUS: Żołnierze z Dęblina pomogli mieszkańcom opolskiej gminy

      Możliwość komentowania KORONAWIRUS: Żołnierze z Dęblina pomogli mieszkańcom opolskiej gminy została wyłączona

„Terytorialsi” z naszego regionu wciąż pomagają potrzebującym – tym razem dostarczyli żywność mieszkańcom miasta i gminy Opole Lubelskie.

Żołnierze cały czas realizują akcję pod kryptonimem „Odporna Wiosna”, a w jej ramach współpracują między innymi z lokalnymi Ośrodkami Pomocy Społecznej. W porozumieniu z opolskim, żołnierze z 22. batalionu lekkiej piechoty z Dęblina rozwieźli ponad 9 ton żywności, docierając do ponad 650 rodzin.

W drogę ruszyły trzy pojazdy ciężarowe, które odwiedziły nie tylko samo Opole Lubelskie, ale też Niezdów, Rozalin, Wandalin, Kluczkowice, Puszno Godowskie, Wólkę Komaszycką, Nowe Komaszyce, Stare Komaszyce, Górną Owczarnię, Góry Opolskie, Wrzelowiec, Elżbietę, Kazimierzów, Grabówkę i Zajączków.

Dystrybucja żywności i leków to jedno z głównych zadań „Terytorialsów”, którzy od ponad miesiąca prowadzą akcję przeciwkryzysową „Odporna Wiosna”. Wojska Obrony Terytorialnej wyznaczyły koordynatorów takich działań – to właśnie oni rozmawiają z ośrodkami pomocy społecznej i wysyłają żołnierzy tam, gdzie trzeba szybko i sprawnie rozwieźć produkty przekazane z magazynów żywności.

Źródło zdjęcia: Lubelska Brygada Obrony Terytorialnej