Kozienicki Dom Seniora rekrutuje

      Możliwość komentowania Kozienicki Dom Seniora rekrutuje została wyłączona

W Kozienicach zainwestowano w przebudowę Dziennego Domu Seniora. Wykonanie zadania rozciągnęło się w czasie, ale przygotowywanie placówki właśnie się zakończyło. I ruszyła rekrutacja.

Prace remontowe w byłym Domu Kultury przy Alei 1 Maja rozpoczęły się już przed rokiem. Od kilku miesięcy gotowy był zmodernizowany parter, a kilka dni temu przeprowadzono odbiór techniczny przebudowanego piętra. Już niedługo do dyspozycji kozienickich seniorów, również tych niepełnosprawnych, będą komfortowe wnętrza, w których będzie można miło i bezpiecznie spędzić czas.

Rekrutacja zaczęła się już na początku stycznia – w tej sprawie trzeba się kontaktować z Centrum Usług Społecznych w Kozienicach, dzwoniąc pod numer: 48/ 614 67 62 albo 48/ 614 65 57.

Stałymi gośćmi Domu Senior+ mogą być mieszkańcy gminy Kozienice, którzy skończyli 60 lat i są na emeryturze. Zajęcia będą tu prowadzone od poniedziałku do piątku, po 8 godzin dziennie, a będą to między innymi warsztaty artystyczne i zajęcia sportowe i rehabilitacyjne. Będzie można znaleźć także wsparcie psychologiczne albo skorzystać z poradnictwa z zakresu pomocy społecznej. A wszystko całkowicie bezpłatnie.