Kradzione części samochodowe i broń – w małej ryckiej firmie

      Możliwość komentowania Kradzione części samochodowe i broń – w małej ryckiej firmie została wyłączona

Silniki samochodowe i skrzynie biegów, prawdopodobnie skradzione we Francji i w Wielkiej Brytanii – znaleziono na terenie powiatu ryckiego.

W miniony poniedziałek (28 listopada) policjanci z komendy powiatowej w Rykach, którzy zajmują się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, połączyli siły z funkcjonariuszami Straży Granicznej w Terespolu. Wspólnie weszli na teren jednej z lokalnych firm, zajmującej się sprzedażą używanych części samochodowych.

Na miejscu znaleźli dziewięć skrzyń biegów i dwa silniki samochodowe – jak wynika z poczynionych ustaleń, część pochodzi prawdopodobnie z kradzieży dokonanych w innych krajach. Niektóre ujawnione elementy nosiły ślady celowego usuwania cech identyfikacyjnych. Podczas przeszukania, mundurowi zajrzeli również na teren prywatnej posesji właściciela firmy – tam znaleźli cztery jednostki broni palnej (po dwie dlugiej i krótkiej) oraz amunicję.

37-letni mieszkaniec gminy Ryki usłyszał już zarzuty – grozi mu kara nawet 8 lat więzienia. Na razie otrzymał dozór policyjny i musi zapłacić poręczenie majątkowe w wysokości 50 tysięcy złotych. Dodatkowo, na poczet przyszłych kar, zabezpieczono od niego kolejne 50 tysięcy. Policjanci dokładnie badają okoliczności całej sprawy.

Źródło informacji i zdjęcia: KPP w Rykach