Dwie ruchliwe ulice Zwolenia są już bezpieczniejsze

      Możliwość komentowania Dwie ruchliwe ulice Zwolenia są już bezpieczniejsze została wyłączona

W północno-zachodniej części Zwolenia dobiegła końca największa tegoroczna inwestycja drogowa. Efekt? Zarówno kierowcy, jak i piesi, mogą czuć się nieco bezpieczniej.

W ciągu kilku ostatnich miesięcy przebudowano ulice 11. Listopada i Batalionów Chłopskich – jedne z bardziej ruchliwych tras w tym mieście. W tej okolicy znajdują się zarówno osiedla mieszkaniowe, jak też sklepy oraz nowa siedziba powiatowej komendy policji – dlatego na co dzień ruch drogowy jest tu dość intensywny.

Prace objęły ponad 1100 metrów dróg. Wyremontowane odcinki mają już nowe nawierzchnie i zatoki postojowe, a przed przejściami dla pieszych pojawiły się progi zwalniające. Wzdłuż komfortowych jezdni ciągną się nowe, równie komfortowe chodniki i jest też energooszczędne oświetlenie.

Metamorfozę przeszło też skrzyżowanie ulic 11. Listopada, Sienkiewicza i Kopernika – teraz jest wyniesione, dlatego zmusza kierowców do zwolnienia tempa jazdy. To powinno przyczynić się do zmniejszenia ilości odnotowywanych tu zdarzeń drogowych.

Gruntowny remont przeprowadziło Przedsiębiorstwo Robót Drogowych ze Zwolenia. Cała inwestycja kosztowała ponad 4 miliony złotych – ale włodarze musieli zadbać tylko o część tej kwoty, bo ponad 3 miliony złotych wyniosło dofinansowanie z rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Źródło informacji i zdjęcia: Gmina Zwoleń – Facebook