Krew jest wciąż potrzebna! Pomóż, jeśli możesz

      Możliwość komentowania Krew jest wciąż potrzebna! Pomóż, jeśli możesz została wyłączona

W ten weekend lubelskie Centrum Krwiodawstwa bardzo liczy na mieszkańców naszego regionu, a zwłaszcza Puław i gminy Puławy. Dorośli i zdrowi ludzie mogą bezinteresownie pomóc chorym albo poszkodowanym w wypadkach.

Już w sobotę (26 września) terenowa zbiórka krwi zostanie zorganizowana w Klikawie. Ambulans zaparkuje przy ulicy Długiej, tuż obok Świetlicy Wiejskiej. Rejestracja potrwa od 10.00 do 14.00.

Natomiast w poniedziałek (28 września) krwiobus pojawi się w sercu Puław, na placu Chopina. Tu chętni będą mogli zgłaszać się już od 8.30 (do 13.00). Puławska zbiórka jest organizowana przede wszystkim z myślą o mieszkańcu Ryk: Michał Wasilewski miał wypadek samochodowy i w ciężkim stanie leży w szpitalu w Przasnyszu. Podczas zbiórki będzie można zaznaczyć, że chce się oddać krew właśnie dla niego.

Jednocześnie przypominamy, że w Puławach krwiodawcy mogą zgłaszać się także do Oddziału Terenowego. Aktualnie urzęduje w tymczasowej siedzibie: w Specjalistycznym Ośrodku Wsparcia przy ulicy Kołłątaja 64. Tutaj można rejestrować się w każde przedpołudnie, od poniedziałku do piątku.