Lokalne i jesienne przysmaki czekają!

      Możliwość komentowania Lokalne i jesienne przysmaki czekają! została wyłączona

Jak smakuje jesień w naszym regionie? Już w tę niedzielę (27 września) przekona się o tym każdy, kto odwiedzi Nałęczów – i pierwszy w tym roku jesienny Kiermasz Produktów Lokalnych.

Na kolorowych stoiskach będzie czekało przede wszystkim wiele przysmaków, które wyprodukowano w powiecie puławskim: swojskie wędliny, miody z lokalnych pasiek czy różane przetwory. Ale pojawi się też „jesień na talerzu”, czyli pokaz kulinarny Agnieszki Filiks – o 12.30 na placu przed Nałęczowskim Ośrodkiem Kultury będą pachniały kopytka z dyni. Organizatorzy obiecują smakowite degustacje.

Nie zawiodą się także ci, którzy czekają na okazję obejrzenia lokalnego rękodzieła, które także powstaje na ziemi puławskiej – w okolicach Puław, Nałęczowa i Kazimierza Dolnego. Pojawią się też wrażenia muzyczne – o to zadba już Kapela Nałęczowska, która zapowiada swój koncert.

Cały nałęczowski kiermasz zacznie się o godzinie 10.00 i potrwa przez kilka niedzielnych godzin. Do odwiedzenia miasteczka zachęca główny organizator kiermaszu, czyli Lokalna Grupa Działania “Zielony Pierścień”. Radio Impuls jest tradycyjnie patronem medialnym tego lokalnego wydarzenia.

Źródło zdjęcia: LGD Zielony Pierścień – Facebook