Krwiobus znowu odwiedzi Zwoleń – wykorzystaj szansę!

      Możliwość komentowania Krwiobus znowu odwiedzi Zwoleń – wykorzystaj szansę! została wyłączona

Jutro (27 maja) mieszkańcy Zwolenia i okolic będą mieli jeszcze jedną okazję, żeby podzielić się z potrzebującymi cennym darem krwi.

W środowe przedpołudnie każdy chętny, czyli każdy kto jest zdrowy i dorosły, będzie mógł zostać krwiodawcą. Wystarczy między 9.00 a 13.30 odwiedzić krwiobus, który będzie zaparkowany przed zwoleńskim Urzędem Miasta, na placu Kochanowskiego. Chętni powinni przyjść wyspani, po lekkim śniadaniu (absolutnie nie można przyjść na czczo). Trzeba też pamiętać o dokumencie tożsamości, który będzie niezbędny podczas rejestracji każdego dawcy.

Ambulans przyśle Radomskie Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa im. dra Konrada Vietha – i to właśnie ono liczy na pomoc mieszkańców ziemi zwoleńskiej. Zapasy krwi, którymi opiekuje się to regionalne Centrum, są wciąż bardzo nieduże – i to bardzo ważne, żeby je odbudować. Krew jest często jedynym ratunkiem dla chorych albo dla ofiar wypadków, a nie da się jej inaczej zdobyć, jak tylko od bezinteresownych krwiodawców. Dodajmy, że oddawanie krwi, mimo stanu epidemii jest bezpieczne, pracownicy Centrum zachowują wszystkie zasady higieny i ochrony osobistej.