Kwiaty, tańce i muzyka – w hołdzie księżnej Izabeli

      Możliwość komentowania Kwiaty, tańce i muzyka – w hołdzie księżnej Izabeli została wyłączona

W tym roku mija 225 lat, odkąd wmurowano kamień węgielny pod budowę Świątyni Sybilli w Puławach – czyli pierwszego muzeum na ziemiach polskich. Tę okazję puławianie będą mogli wspólnie świętować już w najbliższą sobotę (24 czerwca).


Wielki Koncert w hołdzie księżnej Izabeli Czartoryskiej – to wydarzenie, które odbędzie się w Puławskim Ośrodku Kultury „Dom Chemika” o godzinie 17.00. Przed publicznością wystąpią Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Lubelskiej i Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Lwowskiej. Zebrani wysłuchają koncertu skrzypcowego, symfonii, a także suity pod tytułem “Kwiat paproci” – w nawiązaniu do legend związanych z letnim przesileniem.

Natomiast przed koncertem będzie można odwiedzić „Niezwykły ogród księżnej Izabeli”, który po godzinie 15.00, staraniem Piotra Marca i jego uczniów, pojawi się na Placu Fryderyka Chopina. W kwiatowej scenerii, odbędą się zabawy dworskie, konkursy, a także pokazy tańców z epoki i żywe obrazy. Nie zabraknie też niespodzianek. Wszystkie atrakcje poprowadzi grupa Belriguardo – Zespół Tańca Dawnego z Lublina.

Wstęp na wydarzenie będzie wolny – a wejściówki można odbierać w kasie “Domu Chemika”.

Źródło informacji: Muzeum Czartoryskich w Puławach; źródło zdjęcia: UM w Puławach