Możesz pomóc – masz tę moc!

      Możliwość komentowania Możesz pomóc – masz tę moc! została wyłączona

Uwaga! W najbliższy poniedziałek, kto może, niech rezerwuje trochę czasu. Spieszymy z wyjaśnieniami.

W godz. 8.30 – 13:00 będzie możliwość oddania krwi w autobusie mobilnym Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, który będzie ustawiony na Placu Chopina przy Urzędzie Miasta Puławy.

Zachęcamy do oddawania krwi, zwłaszcza teraz, kiedy jest ona nadzwyczaj potrzebna. Poza tym, krew można także oddawać w Oddziale Terenowym RCKiK, który obecnie znajduje się w budynku Specjalistycznego Ośrodka Wsparcia przy ul. Kołłątaja 64. Rejestracja dawców odbywa się od poniedziałku do piątku w godzinach 7 – 12.30.

Osoby, które zostały uznane za zdrowe po przechorowaniu COVID-19, u których minął okres co najmniej 14 dni od ustąpienia objawów oraz dwukrotnie ujemnego wyniku badania genetycznego w kierunku SARS-CoV-2, a także osoby po zakażeniu, bez objawów chorobowych, u których stwierdzono dwukrotnie ujemny wynik badania genetycznego w kierunku SARS-CoV-2, mogą zgłosić się do Lubelskiego Centrum Krwiodawstwa pod numer telefonu 509 169 059 w celu umówienia się na oddanie osocza dla potrzeb leczniczych. To natomiast wspomoże leczenie innych osób z ciężkimi objawami COVID-19.

 

(fot. UM Puławy)