Na ryckim osiedlu płonął “bliźniak”

      Możliwość komentowania Na ryckim osiedlu płonął “bliźniak” została wyłączona

Pięć zastępów straży pożarnej walczyło z ogniem, który we wtorkowe przedpołudnie (28 czerwca) pojawił się w budynku mieszkalnym przy ulicy Jana Pawła II w Rykach.

Informacja o pożarze dotarła do służb tuż przed godziną 10.00. Gdy druhowie dotarli na miejsce, ogień trawił poddasze i taras, a przez okno wydostawał się gęsty dym. Sytuację komplikował fakt, że płonęła połowa bliźniaka – żywioł mógł w każdej chwili przedostać się do drugiego domu.

Lokatorzy płonącej części budynku zdążyli uciec, ale w trakcie akcji gaśniczej okazało się, że wewnątrz jest jeszcze jedno żywe stworzenie – strażacy z sukcesem ewakuowali psa i bezpiecznie przekazali go właścicielom.

Działania gaśnicze utrudniała warstwowa konstrukcja płonącego dachu, ale cała akcja zakończyła się sukcesem. Ogień ugaszono, a pomieszczenia oddymiono i dokładnie sprawdzono kamerą termowizyjną. Wspólnym wysiłkiem, strażacy zapobiegli rozprzestrzenieniu się ognia do drugiej połowy bliźniaka. Teraz służbom pozostaje ustalić przyczyny tego zdarzenia.

Źródło informacji i zdjęcia: PSP w Rykach