Nadchodzi 1 listopada – i zmiany na puławskich drogach

      Możliwość komentowania Nadchodzi 1 listopada – i zmiany na puławskich drogach została wyłączona

Przełom października i listopada to co roku czas, gdy tłumnie odwiedzamy cmentarze. Żeby usprawnić ruch drogowy przy nekropoliach, wprowadzane są pewne zmiany. Dobre wieści są także dla tych, którzy polegają w tych dniach na puławskiej komunikacji miejskiej.

W Puławach, od soboty do wtorku będą wyłączone z ruchu dwa skrajne pasy jezdni przy ulicy Piaskowej – po to, by auta mogły tutaj parkować. Z kolei na ulicy Włostowickiej, na wysokości cmentarza nie będzie można przejeżdżać przez wysepkę między pasami ruchu.

Przy drodze krajowej w Nałęczowie, tymczasowo będzie obowiązywać zakaz zatrzymywania się na wysokości tamtejszej nekropolii – poinformuje o tym odpowiedni znak. Natomiast w centrum Kazimierza Dolnego od soboty do poniedziałku będzie obowiązywać zmieniona organizacja ruchu: ulice Cmentarna i Dębowe Góry będą zamknięte dla samochodów, ale wyjątkowo auta będą mogły w tych dniach wjeżdżać na Rynek i bezpłatnie tutaj parkować.

W tych dniach można spodziewać się częstszych patroli policji – funkcjonariusze będą sprawdzać, czy wszyscy jeżdżą bezpiecznie, a w razie potrzeby pomogą odnaleźć właściwą drogę. Tradycyjnie, przy cmentarzach będą także kadeci z klas mundurowych puławskiego Zespołu Szkół nr 3.

 

W ten weekend Miejski Zakład Komunikacji w Puławach także będzie mieć kilka niespodzianek dla pasażerów emek. Tradycyjnie, zostanie uruchomione dodatkowe połączenie, które pomoże dotrzeć na każdy z miejskich cmentarzy. Linia oznaczona literą „C” będzie działać od jutra do poniedziałku. Jej autobusy będą kursować od ulicy Włostowickiej przez Zieloną i Czartoryskich, po Piaskową i Budowlanych.

W poniedziałek, czyli 1 listopada, na liniach numer 3 i 4 autobusy będą jeździły częściej, nawet co 20 minut. Poza tym, tego dnia emką będzie można pojechać za darmo – jeśli wybierze się linię 3, 4, 14 albo „C”. Szczegółowe rozkłady są już na stronie www.mzk.pulawy.pl.

Źróło zdjęcia: KPP w Puławach