Nadchodzi puławski przegląd pieśni i poezji patriotycznych

      Możliwość komentowania Nadchodzi puławski przegląd pieśni i poezji patriotycznych została wyłączona

Puławski Ośrodek Kultury czeka już na zgłoszenia puławian, którzy chcieliby dołączyć do grona uczestników nowej edycji XVII Przeglądu Poezji i Pieśni Niepodległościowej „Żeby Polska była Polską”.

To już puławska tradycja, że na przełomie października i listopada uzdolnieni recytatorzy i wokaliści przypominają różne teksty kultury, związane z historycznymi wydarzeniami i ważnymi postaciami. Przegląd pozwala przypomnieć utwory patriotyczne albo tworzone przez słynne postaci – często ludzi, którzy sami walczyli o niepodległą Polskę.

Przygotowując się do tegorocznej edycji, trzeba pamiętać o patronach roku 2021: to kardynał Stefan Wyszyński i dwaj poeci: Tadeusz Różewicz i Krzysztof Kamil Baczyński. Jak zawsze, uczestnicy mogą sięgnąć po utwory ich autorstwa albo takie, które ich upamiętniają. Dodatkowo, organizator przypomina, że w tym roku będziemy obchodzić też 40. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego.

Sam przegląd odbędzie się 18 i 19 października – uczestnicy wystąpią w małej sali teatralnej w siedzibie POK, natomiast uroczysty koncert laureatów zaplanowano na 6 listopada – w sali widowiskowej.

Ale „Dom Chemika” już teraz przyjmuje uczestników. Zgłaszać mogą się osoby w różnym wieku – od przedszkolaków po osoby dorosłe. Żeby wyrazić chęć udziału w przeglądzie, wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy – trzeba z tym zdążyć do północy 13 października.

Źródło zdjęcia: POK