Nałęczów zaprasza na Festiwal Otwartych Ogrodów

      Możliwość komentowania Nałęczów zaprasza na Festiwal Otwartych Ogrodów została wyłączona

Już po raz trzeci tego lata nałęczowskie ogrody będą czekać na gości – pora na ostatnią odsłonę tegorocznej edycji popularnego festiwalu.

W tym roku po raz pierwszy podzielono to wydarzenie na kilka części – dlatego, że poprzednie edycje cieszyły się ogromnym powodzeniem i dlatego, że do udziału zgłosiło się wielu właścicieli tutejszych willi. W ten weekend, w sobotę i w niedzielę (11 i 12 września) furtki wielu prywatnych posesji będą otwarte, a za nimi pojawią się różnorodne atrakcje: warsztaty kulinarne, kosmetyczne albo rękodzielnicze, ale również muzyczne koncerty, i rozmaite wystawy.

Ale to nie koniec – do festiwalu postanowiły dołączyć także lokalne instytucje. Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych pochwali się wystawą mebli z wikliny i zorganizuje plener malarski. Z kolei Muzeum Bolesława Prusa zaprosi najmłodszych na ciekawe opowieści, snute oczywiście w zaciszu ogrodu.

Szczegółowy plan Festiwalu Otwartych Ogrodów, wszystko co warto wiedzieć przed wybraniem się do miasteczka w ten weekend, można znaleźć na facebookowym profilu gminy Nałęczów.