Zielone światło dla lubelskiego stadionu żużlowego!

      Możliwość komentowania Zielone światło dla lubelskiego stadionu żużlowego! została wyłączona

W Lublinie można już planować budowę nowego obiektu sportowego, który posłuży między innymi lokalnym żużlowcom – i oczywiście ich kibicom.

Na dopełnienie tych formalności trzeba było poczekać przez większość lata, ale wczoraj (9 września) miejscy radni zatwierdzili już nowy plan zagospodarowania przestrzennego okolic ulicy Przeskok. Tym razem uwzględniono już wszystkie uwagi zgłoszone przez mieszkańców – i tym sposobem naprawiono błąd popełniony w czerwcu. To znaczy, że miasto może już podejmować kolejne kroki w sprawie budowy stadionu żużlowego.

Nowy stadion ma powstać niedaleko estakady przy ulicy Krochmalnej, w miejscu gdzie dotąd funkcjonował Lubelski Klub Jeździecki. Będzie czekał na miłośników żużla i innych sportów motorowych, ale poza sezonem ma się nadawać także do organizowania koncertów i innych imprez masowych. Według planów przygotowanych już przed dwoma laty, trybuny mają pomieścić ponad 15 tysięcy widzów. Władze przewidują, że wybudowanie tego obiektu może kosztować 180 milionów złotych.

Źródło wizualizacji: UM w Lublinie