Nasi Terytorialsi najlepsi (i najszybsi) w Polsce!

      Możliwość komentowania Nasi Terytorialsi najlepsi (i najszybsi) w Polsce! została wyłączona

Żołnierze z Wojsk Obrony Terytorialnej, zgodnie ze swoim mottem są zawsze gotowi i zawsze blisko – żeby pomagać w trudnych sytuacjach mieszkańcom konkretnych regionów. A w miniony weekend udowodnili też, że kiedy trzeba, są gotowi do… startu w zawodach sportowych.

W miniony weekend (od 4 do 6 września) w Nałęczowie po raz trzeci odbyły się Mistrzostwa WOT w Biegu na Orientację – i po raz trzeci, drużynowo triumfowali właśnie nasi żołnierze, z lubelskiej brygady. Na drugim miejscu uplasowali się Terytorialsi z Pomorza, a na trzecim – z Warmii i Mazur.

Były biegi sprinterskie w Parku Zdrojowym, był bieg średniodystansowy w Starym Gaju i w Nowym Gaju, a także bieg sztafetowy kobiet, seniorów i weteranów. Oprócz klasyfikacji drużynowe, była oczywiście i indywidualna W sumie ścigało się 130 zawodników, z 13 brygad Obrony Terytorialnej – walczyli o Puchar Dowódcy WOT, medale i dyplomy, ale równie ważna była zdobyta satysfakcja.

Organizatorem Mistrzostw WOT w Biegu na Orientację po raz trzeci była 2 Lubelska Brygada Obrony Terytorialnej im. mjr. Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora”. Patronat honorowy nad imprezą objęli Dowódca WOT gen. dyw. Wiesław Kukuła oraz Dowódca 2 LBOT płk Tadeusz Nastarowicz.

Źródło zdjęć: 2.LBOT