Podyskutują o lodowym pływaniu – w Dęblinie

      Możliwość komentowania Podyskutują o lodowym pływaniu – w Dęblinie została wyłączona

Puchar Polski i rotacyjne Mistrzostwa Polski w lodowym pływaniu – takie zawody mają już wkrótce rozgrywać się w naszym kraju. A na razie, o ważnych szczegółach będą rozmawiać organizatorzy i pływacy, związani właśnie z zimowym pływaniem. To będzie pierwsze takie spotkanie w Polsce – a jego gospodarzem będzie Dęblin.

Wśród gości Miejskiego Domu Kultury będzie między innymi inicjator ogólnopolskiego spotkania, prezes International Ice Swimming Association – Poland, Leszek Naziemiec. Koordynator techniczny to z kolei założyciel Nadwiślańskiej Grupy Open Water & Winter Swimming – Z łabędziem pływać, Piotr Świtaj. W tę sobotę, od 13.00, oni i inni organizatorzy oraz pływacy z całego kraju będą rozmawiać o bezpieczeństwie w tej kategorii sportu i o tym, jak będą wyglądały kwalifikacje do poszczególnych dystansów.

Po dyskusji zimowi pływacy wskoczą do Wisły – spływ wpław zabezpieczą razem dęblińska drużyna WOPR i Stowarzyszenie Odbudowa Przystani Dęblin. A po konsultacjach i po rekreacji przyjdzie czas na wspólny obiad na Wyspie Wisła.

Źródło zdjęcia: Nadwiślańska Grupa Open Water & Winter Swimming – Z łabędziem pływać – Facebook