Nasi żołnierze kolejny raz nie zawiedli – pomogli mieszkańcom całej gminy

      Możliwość komentowania Nasi żołnierze kolejny raz nie zawiedli – pomogli mieszkańcom całej gminy została wyłączona

Dobre i wartościowe jedzenie jest potrzebne nam wszystkim, ale to wiąże się z wydatkami, na jakie niektórzy mieszkańcy naszego regionu nie mogą sobie pozwolić.

Właśnie im pomagają Ośrodki Pomocy Społecznej, zajmując się między innymi rozdzielaniem produktów, które docierają do nich w ramach specjalnego Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020. Tak jest także w gminie Końskowola, gdzie na paczki z jedzeniem czeka w tym roku 430 osób.

Część tego wsparcia trafiła już do potrzebujących w poprzednich miesiącach, a obecnie dystrybucję paczek utrudnia stan epidemii. W trosce o własne bezpieczeństwo, mieszkańcy nie mogą sami zgłaszać się do magazynu ośrodka, dlatego ten poprosił o wsparcie lubelskich żołnierzy. Terytorialsi z Dęblina znów pokazali, że można na nich liczyć – przywieźli do Końskowoli ważny transport z Lubelskiego Banku Żywności, a paczki przygotowane już w końskowolskim ośrodku rozwieźli do mieszkańców gminy. W sumie aż 14 ton jedzenia trafiło do potrzebujących.

Jak podkreśla kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Końskowoli Małgorzata Teper, trwałe produkty z długą datą ważności to teraz szczególnie przydatne prezenty. Dodaje, że wszyscy są bardzo wdzięczni żołnierzom za ich cenną pomoc w tej sprawie.