Nietypowa akcja ratunkowa w kazimierskim wąwozie

      Możliwość komentowania Nietypowa akcja ratunkowa w kazimierskim wąwozie została wyłączona

W miniony weekend strażacy-ochotnicy z gminy Kazimierz Dolny udowodnili, że w każdej sytuacji są gotowi nieść pomoc i wsparcie.

W sobotni wieczór (6 maja), już po zmroku, doszło do wypadku w jednym z lokalnych wąwozów. Turysta spadł ze skarpy – i nie był w stanie samodzielnie opuścić wąwozu.

Wezwana na miejsce karetka zatrzymała się przy najbliższej drodze, nie mogąc dotrzeć do poszkodowanego. O wsparcie poproszono strażaków z ochotniczej jednostki z Kazimierza Dolnego. Ze względu na trudne warunki pogodowe, druhowie zorganizowali transport pieszy – do karetki donieśli pacjenta leżącego na desce ortopedycznej.

Do pomocy zgłosili się również druhowie z jednostki OSP Dąbrówka – mimo, że byli zajęci przygotowywaniem Gminnego Dnia Strażaka. Ich pomoc okazała się niezbędna, ponieważ znacznie skróciła czas ewakuacji z wąwozu.

Jak podkreślają sami kazimierscy strażacy, sobotnia akcja udowodniła również, że to przede wszystkim od zaangażowania ludzi zależy powodzenie konkretnej akcji. Bo bywa, że niesprzyjające okoliczności nie pozwolą na wykorzystanie nawet najlepszego sprzętu.

Źródło informacji i zdjęcia: OSP KSRG Kazimierz Dolny – Facebook