Nietypowo o uzależnieniach

      Możliwość komentowania Nietypowo o uzależnieniach została wyłączona

Bardzo pouczające i trochę nietypowe spotkanie z policjantami mają za sobą dzieci ze szkół podstawowych w Ursynowie i w Cecylówce Brzózce.

Uczniów odwiedzili policjanci, którzy poprowadzili profilaktyczną pogadankę: mówili przede wszystkim o tym, dlaczego używanie narkotyków i dopalaczy jest niebezpieczne i ostrzegali przed korzystaniem z takich środków.

Ale wraz z mundurowymi z Zespołu ds. Nieletnich w szkołach zjawił się także kozienicki policjant, który ma nietypowe hobby. Młodszy aspirant Grzegorz Bartosiewicz od dwóch lat zajmuje się paralotniarstwem – i o swojej pasji opowiadał dzieciom. Ten sentyment do latania został mu po tym, jak kilkanaście lat temu latał na szybowcach w dęblińskim aeroklubie. Uczniowie słuchali go z wielkim zainteresowaniem i dopytywali o techniczne szczegóły.

Wszyscy razem zgodzili się z policjantami, że szukając nietypowych wrażeń, lepiej znaleźć sobie jakieś ciekawe hobby, niż sięgać po narkotyki. Można więc śmiało powiedzieć, że nietypowa pogadanka się udała.

Źródło zdjęcia: http://www.mazowiecka.policja.gov.pl/wkz/aktualnosci/36521,Odlotowy-dzielnicowy.html