Nowe sukcesy zawodniczek z KS Wisła Puławy

Możliwość komentowania Nowe sukcesy zawodniczek z KS Wisła Puławy została wyłączona

Puławianki, które wyczynowo uprawiają sport, ponownie przyniosły powody do dumy swojemu miastu, klubowi i wszystkim kibicom.

W minioną sobotę (18 czerwca) Malwina Kopron zwyciężyła w konkursie rzutu młotem podczas mityngu Diamentowej Ligi w Paryżu. W swojej konkurencji pokonała Biancę Ghelber z Rumunii oraz Rose Loga z Francji. Dalsze miejsca zajęły Krista Tervo z Finlandii oraz Alexandra Tavernier reprezentująca Francję.

Złoty medal na Wanda Diamond League zapewnił puławiance wynik 71,33 metra, osiągnięty w trzecim rzucie. Jest jeszcze lepszy niż ten, który w poprzedni weekend dał jej tytuł Mistrzyni Polski – przypomnijmy, że podczas rozgrywek w Suwałkach rzuciła młot na 69.60 metra. To pokazuje wyraźnie, że puławska medalistka olimpijska jest w bardzo dobrej formie.

Dobre wieści nadeszły także z Białej Podlaskiej. Nowy sukces odniosła Natalia Fota, zawodniczka z sekcji podnoszenia ciężarów. Startując w Akademickich Mistrzostwach Polski, wywalczyła złoty medal w dwuboju, w kategorii do 87 kilogramów. Nowe trofeum dołączyło do srebra, które zdobyła przed tygodniem, podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski do lat 23 w podnoszeniu ciężarów.

Źródło informacji: KS Wisła Puławy